KONFERENCJA

przeczytaj o nas

PRELEGENCI

najlepsi z najlepszych

PARTNERZY

fundatorzy i patroni

HARMONOGRAM

prelekcje i warsztaty

Rejestracje na każdą ścieżkę zaczynają się pół godziny przed ich rozpoczęciem.

Wszystkie prelekcje i warsztaty odbywają się na terenie Politechniki Gdańskiej. 

 

 

 

 • DZIEŃ 1
  2017-05-26

 • DZIEŃ 2
  2017-05-27

 • Smart City  

 • Career in finance - go for it! Career in finance - go for it!

 • Obudź w sobie inżyniera! Obudź w sobie inżyniera!

  • 10 00 10 40
   Debata oksfordzka - teza: Wdrazanie nowych technologii w małych i średnich przedsiębiorstwach powoduje ich upadek.
   Instytut Debaty Publicznej,
  • 13 00 15 00
   Panel dyskusyjny
   Stanisław Malinowski, Bartosz Dominiak, Dariusz Szwed, Katarzyna Ossowska, Agnieszka Klonowska

   Temat panelu: "Smart City - miasta, w których żyje się Smart"

   Uczestnicy panelu:

   - Dariusz Szwed – doradca ds. zagranicznych prezydenta Słupska Roberta Biedronia,
   - Bartosz Dominiak – Smart City Bloger - od 2015 roku prowadzi blog na temat inteligentnych miast Smart City Blog (www.smartcityblog.pl).
   - Stanisław Malinowski – wiceprezes zarządu Polskiego Centrum Opieki. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami. Aktualnie zajmuje się zastosowaniami technik ICT we wsparciu zdrowia i bezpieczeństwa osób starszych, chorych i niesamodzielnych.
   - Katarzyna Ossowska – Pracownik Katedry Zastosowań Informatyki w Zarządzaniu na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Interesuje się szeroko pojętą tematyką Smart Cities
   - Agnieszka Klonowska - założycielka Eco-Business World - międzynarodowej platformy współpracy biznesowej dla firm sektora Eco.
   - Aleksander Orłowski – Adiunkt na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG zajmujący się badaniem i rozwojem koncepcji Smart Cities, v-ce prezes Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej

   Moderator panelu: Andrzej Skiba - członek instytutu Debaty Publicznej

   Instytut Debaty Publicznej to największa pomorska fundacja zajmująca się podwyższaniem poziomu dyskusji oraz szkoląca mówców.

   Przebieg:

   Sama dyskusja będzie trwała 1-1,5h. Następnie pytania od publiczności - w formie podniesienia ręki.

   Zagadnienia do poruszenia podczas panelu:
   - Idea Smart Miasta - skąd trend, na czym polega, czy wszyscy za nim podążają?
   - jaki jest poziom świadomości obywateli w kwestii Smart City? Jaka jest rola obywateli w tworzeniu inteligentnych miast?
   - gospodarka cyrkulacyjna - czym jest, czy ma szanse na wdrożenie w Polsce, przy obecnych problemach z zagospodarowaniem odpadów?
   - od Smart Miasta do Smart Regionu - jakie są realne prognozy/przewidywania co do rozwoju regionalnego?
   - inteligentny transport – jak wykorzystać nowoczesnych technologie do poprawy jakości transportu? Na czym polegają zaawansowane systemy zarządzania ruchem ulicznym?
   - zarządzenie zanieczyszczeniami w Smart Mieście - na czym miałoby polegać, co jest największym problemem, kierunek zmian wobec stanu obecnego, jakie kroki podejmuje się by minimalizować ilość zanieczyszczeń wody i powietrza w Smart Mieście? Jakie są trendy światowe w tej kwestii?

  • 15 15 16 00
   Smart City – chwyt marketingowy czy pomysł na przyszłość miast?
   Bartosz Dominiak

   Czym dziś jest inteligentne miasto? Trzy generacje Smart City: Technologie - Miasta - Mieszkańcy. Smart Citizen. Czy polskie miasta są już smart? Obecne trendy we wdrożeniach rozwiązań z obszaru smart city w Polsce? Co nas czeka w najbliższej przyszłości.

  • 16 15 17 30
   Projektowanie rozwiązań miejskich na przykładzie cyklu Miejski Service Design.
   Anna Tylikowska

   Aby projektować rozwiązania miejskie zgodnie z metodologią human-centered design, należy mieć otwartą głowę i wsłuchiwać się w ludzi. Miejski Service Design to cykl warsztatów w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Podczas serii spotkań uczestnicy przechodzą przez proces projektowania usług, tworząc rozwiązania na potrzeby miasta i jego mieszkańców. Podczas wykładu przekonacie się, dlaczego empatyzacja to jeden z najważniejszych czynników w tworzeniu unikatowych rozwiązań. Poznacie proces projektowy w 5 krokach i dowiecie się, które narzędzia sprawdziły się podczas projektowania rozwiązań dla biblioteki oraz podczas procesu rewitalizacji.

  • 11 15 12 45
   Start your own business or work for a company? A workshop with Richard Lucas
   Richard Lucas

   WYKŁAD PO ANGIELSKU

   Uczestnicy wykładu spróbują odpowiedzieć sobie na pytanie, które zadaje sobie każdy młody człowiek, wkraczający na rynek pracy - znaleźć pracę czy rozpocząć własną działalność?

    

  • 13 15 15 00
   Warsztat: State Street - Investment Game

   WARSZTAT PO ANGIELSKU

   Investment game to interaktywny warsztat, który przybliża “prawdziwe życie” funduszu inwestycyjnego. Podczas gry wcielisz się w jedną z ról w ramach cyklu inwestycyjnego (inwestor, broker, księgowy funduszy inwestycyjnych, specjalista do spraw wyceny rynkowej, agent transferowy, manadżer inwestycyjny czy przedstawiciel banku depozytowego) i będziesz mógł doświadczyć interakcji, które mają miejsce w codziennej działalności prawdziwego funduszu.

   Szkolenie składa się z:

   • części teoretycznej, czyli prezentacji poszczególnych stron interakcji w cyklu życia funduszu, charakterystyki poszczególnych ról,
   • części praktycznej, podczas której uczestnicy korzystają ze szczegółowych instrukcji, wcześniej przygotowanych dokumentów, tablic z kontami księgowymi, formularzami do wypełnienia.

   Ćwiczenie to pozwoli dostrzec i zrozumieć kluczowe działania poszczególnych stron interakcji począwszy od momentu inwestycji w fundusz przez inwestora do ostatecznego punktu, którym jest wykreowanie ceny jednostki uczestnictwa funduszu.

  • 13 15 15 00
   Warsztat: AML. Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu
   Joanna Sawczuk, Łukasz Heger

   Podczas warsztatu poznasz podstawowe zagadnienia dotyczące przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, weźmiesz udział w ciekawym case study "Jak wyprać milion $$$?" oraz dowiesz się więcej o ścieżkach kariery w ramach PwC CoE Gdańsk

    

  • 15 15 17 00
   Warsztat: NAV Challenge

   Myślisz, że doskonale znasz funkcję v-lookup czy tabele przestawne? Sprawdź się podczas NAV Challenge! W czasie naszego case study nie tylko poćwiczysz swoje umiejętności w Excelu, ale przy okazji dowiesz się, jak policzyć Net Asset Value funduszu inwestycyjnego!

   Znajomość Excela to teraz podstawa na rynku pracy, zwłaszcza w finansach. Przyjdź na warsztaty, gdzie:

   - będziesz miał okazję przetestować lub udoskonalić swoje umiejętności w praktyce i

   - poznać kluczowe terminy w zakresie administracji funduszami!

   NAV Challenge to warsztat w formie laboratorium, podczas którego Twoim zadaniem będzie wyliczenie Net Asset Value funduszu inwestycyjnego. Dostajesz bazę danych, uczysz się jak prawidłowo wyliczyć NAV – jednocześnie musisz zmierzyć się z wyzwaniami przygotowanymi przez trenerów wykorzystując swoje umiejętności MS Excel.

    

  • 15 15 18 00
   Warsztat: Arla - Structured Problem solving using LEAN methodology
   Anna Gugała, Jaijeet Choudhary

   Warsztat będzie opierał się na biznesowym case study, w ramach którego uczestnicy poznają metodę ustrukturyzowanego rozwiązywania problemów w zgodzie z metodologią LEAN.

  • 16 15 17 00
   Discover The World Of Hedge Funds
   Cathal Rooney

   WYKŁAD PO ANGIELSKU

   Prezentacja wyjaśnia specyfikę funduszy hedgingowych. Przedstawione będą definicje i charakterystyki funduszy hedgingowych, wyjaśnimy różnice między tradycyjnymi funduszami inwestycyjnymi a hedgingowymi, oraz struktury, specyfikę portfolio i strategii. Ponadto omówiona będzie rola administratora funduszy inwestycyjnych.

    

  • 09 00 12 15
   Warsztat: Metodologia 8D - Systematyczne podejście do rozwiązywania problemów w branży produkcyjnej i nie tylko.
   Ewelina Siwa

   Metodologia 8D to popularne narzędzie rozwiązywania problemów w wielu firmach z sektora motoryzacyjnego i elektronicznego. Na warsztacie prowadzonym przez eksperta w dziedzinie zarządzania jakością zdobędziesz praktyczną wiedzę oraz zyskasz unikatowe doświadczenie w rozwiązywaniu problemów.

  • 13 00 14 45
   Warsztat: Usprawnianie procesów kluczem do sukcesów!
   Anna Mikucka

   Uczestnicy warsztatu dowiedzą się czym jest usprawnianie procesów, jakie są jego etapy i czym się każdy z nich charakteryzuje. W drugiej, praktycznej części, uczestnicy zostaną podzieleni na grupy, w których zmierzą się z wyzwaniem definiowania i usprawniania procesu. Do tego zadania wykorzystają podstawowe narzędzia stosowane w korporacjach.

  • 15 00 17 00
   Warsztat: Zalety zastosowania skrzyń przekładniowych z większą ilością biegów.
   Ariel Skobodziński

   Na warsztacie zostaną przedstawione korzyści wynikające z zastosowania skrzyń przekładniowych posiadających większą ilością biegów - porównanie, symulacja, analiza wyników.

 • Career in finance - go for it! II Career in finance - go for it! II

 • Smart City II Smart City II

  • 09 30 11 15
   Psychologiczne aspekty inwestowania
   Łukasz Kulik

   Na wykładzie poznasz psychologiczne aspekty podejmowania decyzji inwestycyjnych – pułapki myślenia.

   Wykład poprowadzi manager gdańskiego oddziału OSTC - Łukasz Kulik, odpowiedzialny za szkolenie i prowadzenie traderów  z różnym stażem i wiedzą. 

  • 11 30 13 00
   Proprietary Trading, czyli jak wygląda gra na giełdzie w profesjonalnym wydaniu
   Jakub Kubicki

   Chcesz rozpocząć karierę tradera, lecz nie wiesz od czego zacząć? Jesteś pasjonatem rynków finansowych, ale brakuje Ci doświadczenia i środków by postawić pierwsze kroki na giełdzie? Zastanawiałeś się kiedykolwiek jak pracują zawodowi traderzy i na jakich zasadach funkcjonuje profesjonalny trading room?

   Podczas wykładu poznasz osobę, która handluje na co dzień na giełdach NYSE, NASDAQ oraz AMEX w systemie daytrading oraz pełni rolę menedżera w gdańskim biurze tradingowym Trader House.

   W czasie prelekcji dowiesz się między innymi:

   - czym jest model biznesu typu Proprietary Trading oraz jakie korzyści oferuje zarówno początkującym jak i doświadczonym graczom

   - jak funkcjonują giełdy papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych

   - jak wygląda dzień pracy oraz warsztat profesjonalnego tradera

   - czy trading może stanowić główne źródło dochodu i jak tego dokonać

   - co zrobić by wystartować w świecie profesjonalnego tradingu.

  • 13 25 15 00
   Inwestuj w Nieruchomości bez własnej gotówki
   Dominik Brzozak

   Uczestnicy wykładu będą mogli się dowiedzieć jak bez środków na start stać się inwestorem na rynku nieruchomości oraz jak nabyć pierwszą lub kolejną nieruchomość bez gotówki.

  • 15 15 17 00
   Otwarcie Działalności Gospodarczej i możliwości jej finansowania
   Wojciech Kaczmarzyk

   Podczas warsztatu dowiesz się jak wygląda proces otwarcia działalności gospodarczej, główne wady i zalety takiej formy działalności oraz możliwości jej finansowania oraz pozyskiwanie kapitału na rozwój.

 

REJESTRACJA

zgłoś swoją obecność

KONTAKT

jak do nas trafić?

Organizatorzy

młodzi z pasją

KONFERENCJA PRELEGENCI PARTNERZY HARMONOGRAM REJESTRACJA ORGANIZATORZY KONTAKT

×